Burrel : Shpërthim në oborrin e një biznesi

0

Një shpërthim është verifikuar mbrëmjen e kësaj të mërkure në oborrin e një biznesi, në Burrel.

Nga të dhënat e fundit rezulton se shpërthimi është regjistruar në lagjen “Drita” nga aktivizimi i një sasie eksplozivi, të dyshuar tritol.

Si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar dy mjete që ndodheshin në oborr dhe janë thyer xhamat e dritareve të godinës.

Në vendin e ngjarjes ndodhen forcat e policisë, të cilat kanë nisur një hetim për zbardhjen e episodit.

Nga të dhënat e fundit rezulton se shpërthimi është regjistruar në lagjen “Drita” nga aktivizimi i një sasie eksplozivi, të dyshuar tritol.

Si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar dy mjete që ndodheshin në oborr dhe janë thyer xhamat e dritareve të godinës.

Në vendin e ngjarjes ndodhen forcat e policisë, të cilat kanë nisur një hetim për zbardhjen e episodit.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.