Bruksel : Vritet sulmuesi me thikë ndaj dy ushtarëve

0

Një njeri është qëlluar në qendër të Brukselit, në bulevardin Emile Jacqmain, pasi ka sulmuar dy ushtarë me thikë.

Nuk dihet ende nëse bëhet fjalë për një sulm terrorist, ndërsa dy ushtarakët u plagosën lehtë.

Në vend kanë shkuar ekipet speciale të policisë të cilët kanë rrethuar zonën, dhe kanë sqaruar se situata është e gjitha nën kontroll.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.