Autoritet britanike japin shifra alarmante për gratë dhe vajzat shqiptare të shfrytëzuara për prostitucion

0

Autoritet britanike japin shifra alarmante për gratë dhe vajzat shqiptare të shfrytëzuara për prostitucion.

Sipas raportit të organizatës Salvation Army, 346 gra dhe vajza shqiptare janë të trafikuara për prostitucion.

 

Në bazë të raportit të publikuar Shqipëria mban vendin e parë, deri tani para drejtësisë britanike janë vendosur disa grupe kriminale.

E ndërsa numri viktimave të skllavërisë moderne ka rritur 300%, sipas raportit përpos vajzave shqiptare që shfrytëzohen, është rritur dyfish edhe numri i vietnamezë që përdoren për të mbjellë kanabis.

Share.

About Author

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.