Anija e mallrave ‘thyhet në mes’ në bregdetin Turk

0

Një anije mallrash me flamur Mongolez, e gjatë rreth 114 metra, është ndarë më dysh afër brigjeve turke në Detin e Zi.

Mediat turke raportojnë se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar ndërsa 11 anëtarët e ekuipazhit janë shpëtuar nga roja bregdetare turke.

Anija “Leonardo” ishte prodhim i vitit 1975 dhe ende nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarjeje që mund të kishte qënë katastrofike për ekuipazhin.

Me ndihmën e rimorkiatorëve turq pjesa kryesore e anijes është nxjerrë në breg, ndërsa gjysma tjetër është ende në det të hapur dhe ekspertët turq po punojnë për nxjerrjen e saj në breg.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.