Ambasadorja seksi e emëruar nga Rusia për Kupën e Botës

0

Edhe pse jemi një vit e gjysmë larg Kupë së Botës e cila do të luhet në Rusi, bota e futbollit nuk pushon së foli për këtë ngjarje të madhe sportive.

Rusia tashmë ka filluar me përgatitjet dhe është e gatshme që në vitin 2018 të presë miliona adhurues të futbollit.

Ambasadorja mirëpritëse është emëruar modelja dhe gazetarja Victoria Lopyreva.

33-vjeçarja e cila e filloi karrierën si modele në moshën 16-vjeçare, por në vitin 2003 u emërua Miss Rusia.

Ajo gjithashtu është e diplomuar në Administrim Biznesi dhe pasi e la botën e modës, ajo i ktheu sytë nga televizioni dhe sporti dhe kështu u bë një nga fytyrat më të famshme në gazetarinë sportive ruse.

Por, një e gjë është e sigurt, bukuria e saj do të jetë imazhi më i miri në Kupën e Botës 2018, ndërsa më poshtë keni disa fotografi të saj.

Victoria-Lopyreva-portada

 

capture-20161217-023633
capture-20161217-023704
capture-20161217-023733
capture-20161217-023804
capture-20161217-023832

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.