Ali Ahmeti shpall fitoren e BDI në shumicën e komunave Shqiptare

0

Në zgjedhjet e zhvilluar sot në Maqedoni duket se Partia e Ali Ahmetit ka fituar në shumicën e komunave .

 “Jam këtu për të konfirmuar lajmin e fitores së madhe të BDI-së në Tetovë, Strugë, në Çair, në Dibër, në Saraj, në Likovë, në Dollnen, Tearcë, Pllasnicë dhe Kërçovë”, deklaroi Ali Ahmeti kryetar i BDI-së dhe njëkohësisht falënderoi votuesit dhe gjitha shtabet e partisë së tij”-thotë Ahmeti

Ndërkohë sa i përket komunës së Gostivarit tha se janë në pritje të rezultateve finale, por njëkohësisht la hapësirë të kuptohet se po përgatiten për humbje të kësaj komune.Ndërkohë nga ana tjetër lideri I LSDM-së, Zoran Zaev  ka thënë se VMRO-ja  duhet të njoh  rezultatin e zgjedhjeve .

“Besoj se VMRO-ja do të grumbulloj forcat dhe do ta njoh rezultatin zgjedhor. Apeloj deri tek udhëheqsia e VMRO-së që në plan të parë të vendosin interesat e Republikës së Maqedonisë”- thotë Zaev

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.