Aktorët më të paguar sipas ‘Forbes’

0

Dwayne Johnson apo siç njihet për publikun “Roku”, është bërë aktori më i paguar në botë, ku arriti të grumbullojë plot 64 milionë dollarë, duke dyfishuar kështu të ardhurat e tij që i kishte në vitin 2015 për t’u bërë më i paguari këtë vit.

Në mesin e aktorëve më të paguar në botë janë edhe Johnny Depp dhe Tom Cruise,

Sipas listës botërore të fitimieve për periudhën e dhënë, 10 aktorët e parë fituan gjithsej 488.5 milionë dollarë, ndërsa 10 aktoret më të paguara fituan 172.5 milionë dollarë.
Në listën e aktorëve më të paguar botëror, në mesin e 10-ve janë aktori kinez Jackie Chan dhe indianët Shah Ruk Han, Salman Han dhe Akshaj Kumar.

 Lista e plotë nga “Forbes”
10. Brad Pitt
Fitime: 31.5 milionë dollarë

9. Robert Doëney Jr.
Fitime: 33 milionë dollarë

8. Shah Rukh Khan
Fitime: 33 milionë dollarë

7. Vin Diesel
Fitime: 35 milionë dollarë

6. Ben Affleck
Fitime: 43 milionë dollarë

5. Johnny Depp
Fitime: 48 milionë dollarë

4. Tom Cruise
Fitime: 53 milionë dollarë

3. Matt Damon
Fitime: 55 milionë dollarë

2. Jackie Chan
Fitime: 61 milionë dollarë

1. Dëayne Johnson
Fitime: 64 milionë dollarë

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.