Afganistan : Vriten 60 besimtarë në dy sulme vetëvrasëse në xhami

0

Rreth 60 vetë janë vrarë në dy sulme të ndara në xhami në Afganistan, sipas zyrtarëve afganë.

Dy sulmet vetëvrasëse ndodhën në një xhami shiite në qytetin e Kabulit dhe një xhami suite në provincën e Gohor. Sulmi ka ndodhur ditën e djeshme, gjatë kohës që besimtarët muslimanë ishin duke u lutur në xhami. Sipas dëshmitarëve terroristi hapi zjarrë me armë e më pas shpërtheu eksploziv.

Përgjegjësinë për sulmet nuk e ka marrë ende asnjë grup. Detajet e sulmeve mbeten të paqarta dhe numri i viktimave ka gjasa të rritet.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.