Xhes Bejli në selinë e VMRO-së

0

Ambasadori amerikan Xhes Bejli po qëndron në selinë e VMRO-DPMNE, për të bindur drejtuesit e saj lidhur me gjetjen e një kompromisi, kundër vendimit të shpërndarjes së Kuvendit.

Jozyrtarishtë mësohet se  takimi po realizohet me kreun e VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski dhe kryeministrin teknik Emill Dimitriev.

Bejli në selinë e VMRO-së qëndron prej orës 19:20 minuta, derisa gazetarët jashtë selisë janë në pritje të ndonjë deklarate eventuale.

Ndërkohë edhe treshja e eurodeputetëve ka realizuar takim me përfaqësuesit e VMRO-DPMNE-së, por larg syve të opinionit. Mediat nuk arritën të mësojnë as lokacionin e as përbërjen e delegacionit të VMRO-së.

Comments

comments

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.