By 0

Është miratuar disbursimi i shumës së nevojshme për pagesën e kompensimit të solidaritetit (KEA), për muajin shtator. Shuma me vlerë rreth 64 milionë euro (saktësisht 63.796.674,60 euro), do t’u shpërndahet…

By 0

Memaliaj : Kapen 42 kg kanabis në njue shtëpi

Goditet një tjetër rast i Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike. Në pranga poseduesi i lëndës narkotike. Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e prodhimit dhe shitjes së…

By 0

Thaçi e Pacolli takohen me Erdoganin

Gjatë qendrimit të tij në SHBA, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli  kanë zhvilluar një takim me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Takimin me presidentin turk…

By 0

Haradinaj i kërkon falje gazetarëve

Kryeministri i Kosovë, Ramush Haradinaj duket se është tërhequr nga deklarata e dhënë disa ditë më parë, ku i tha një gazetareje se gazetarët janë të pashkolluar. Ditën e sotme,…

By 0

Athunë : Minatorët në protstë

Minatorët e papunë, si pasojë e mbylljes së një miniere ari në Halkidiki, protestuan këtë të mërkurë në Athinë. Rreth 2.000 persona bllokuan për disa orë dyert e Ministrisë së…

By 0

Korsi shpejtësie…për këmbësorët

Një studim i fundit i kryer në Britaninë e Madhe është bërë shkak për një vendim të pazakontë të autoriteteve qeverisëse vendore të Liverpulit. Sipas këtij studimi, 47 përqind e…